Geleceğin Sınıflarının Tasarımı İçin Protokol İmzalandı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Future Classroom Lab internet sitesinden yapılan duyurunun içeriği şu şekilde:

“Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Reha Denemeç, burada yaptığı konuşmada, çocukları geleceğin dünyasına hazırlanmanın önemine işaret ederek, “Çocuklarımızı dünya standardının üzerinde, açık fikirli, ne yapacağını bilen, araştırmayı bilen, serbest düşünen insanlar olarak yetiştirmemiz gerekiyor. Bu anlamda yetiştikleri ortamın buna uygun olması lazım.” dedi. 2023 Eğitim Vizyonu´nun açıklan masının ardından kişilerin ve kurumların millî eğitime katkı vermek için taleplerini ilettiklerini söyleyen Denemeç, Hacettepe Üniversitesine de desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Protokol kapsamında, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce yürütülen “Future Classroom Lab” projesi çerçevesinde, Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü tarafından yenilikçi sınıf tasarımlarının yapılması, projelendirilmesi ve 3 boyutlu olarak modellendirilmesi amaçlanıyor.”

Future Classroom Lab sitesindeki habere buradan ulaşabilirsiniz.

1 Yorum

  • Serhat Sönmez Serhat Sönmez dedi ki:

    Asıl, bu çok basit ve okunamayan plan çözümlerini, mimari müdahaleleri ve sunumları gören herkes hayal ve heves kırıklığına uğrayacaktır. Fabrikanın tamda odak noktasında teknik hacim çözülen, 4.kısımda tamamen gereksiz ve toplanma amaçlı yapılan ama toplanmak için kullanıcıların 80 metre yürümek zorunda kaldıkları, ”toplanma mekanının” tek yönlü olması, 20 metre karelik heykel atölyesi, 5bin metrekarelik fabrikanı iç mekan alanının 3 bin metre karesinin ”sergileme” amaçlı olarak kullanılması ve buralarda neyin sergilendiğinin bilinmemesi, ayrıca mevcut fabrikaya eklenen önerinin, yapının bütünlüğüne ve tarihine olan, saygısız ve ölçeksiz tavrı vb. önerileri projenin aslında teknik olarak görsel kalitesinden daha kötü olduğunu göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir