Allianz Kampüs İzmir

Allianz Türkiye’nin büyüme hedefleri doğrultusunda İzmir’de yaptığı, bir operasyon merkezi yerleşkesi yatırımı olan Allianz Kampüs İzmir, Swanke Hayden Connell Mimarlık (AukettSwanke) tarafından tasarlandı.

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

İstanbul’da şehir merkezindeki yüksek bir yapıda tamamlanan genel merkez projesinin devamında bu kez yeni bir coğrafyada farklı mimari dinamikler ile 20.000 m2’lik bir kampüs tasarladık.

Projenin her aşamasında işveren ile birlikte güçlü bir iş birliği ile çalıştık. İlk safhada alternatif araziler değerlendirilmiş ve İzmir’in hızla gelişen bölgesi olan Gaziemir Sarnıç’daki 20 dönüm parsel seçilmiştir. Bu bölge Adnan Menderes havalimanına yakınlığı, boyutları, yeni metro ve ulaşım ağlarına erişim kolaylığı nedeniyle en uygun konum olarak belirlenmiştir.

Arazi seçiminin tamamlanması ile birlikte kampüs master planı çalışması yapılmış, gelecekteki büyümelere de imkan tanıyacak şekilde yerleşim alternatifleri hazırlanmıştır. En uygun yerleşim şemasının belirlenmesi ardından da konsept proje çalışmaları başlamıştır.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.