Roca Uluslararası Tasarım Yarışması jumpthegap®

Dünyaca ünlü armatür, vitrifiye ve seramik karo üreticisi Roca'nın, Barcelona Center de Disseny (BCD, Barcelona Tasarım Merkezi) iş birliği ile düzenlediği yarışmaya kayıt için son tarih 27 Mart 2019.

Yarışma, mimarlık ve tasarım öğrencileri ile 40 yaşın altındaki profesyonellere yeteneklerini gösterebilecekleri bir platform sunmayı hedefliyor.

2004 yılından bu yana 7 kez düzenlenen ve 134 ülkeden 20.600 kişinin katıldığı jumpthegap®, dizayn yarışmaları arasında uluslararası bir referans noktası olmuş durumda.

Geleceğin banyo alanı için kavramsal, sürdürülebilir ve yenilikçi çözümler arayan ve bu yıl 8’incisi düzenlenecek olan yarışmaya katılmak isteyenler, 27 Mart 2019’a kadar www.jumpthegap.net resmî web sitesinden kaydolabilecekler.

Kayıtlar 27 Mart’a kadar açık olacak.

Üç kategoride ödüllerin sahibini bulacağı yarışmada; 40 yaş altı profesyonel (çalışan) ve öğrenci kategorilerinde, her biri için 10.000 € ödül, We Are Water Foundation kategorisi için de 6.000 € ödül verilecek.

27 Mart 2019’a kadar www.jumpthegap.net resmî web sitesinden kayıt olunacak yarışmaya katılacak projelerin 25 Nisan 2019’a kadar teslim edilmesi gerekiyor.

Finale kalan projelere mayıs ayında bir rafineleştirme zamanı verilecek, alınacak nihai projeler arasından jüri haziran ayında seçimini yapacak.

Jürinin bu seneki başkanı Brezilyalı ödüllü mimar Ruy Ohtake olacak. Tabanlıoğlu Mimarlık’ın kurucu ortağı Murat Tabanlıoğlu’nun da yer alacağı jürinin diğer üyeleri ise Mexico City Dünya Tasarım Başkenti 2018’in ve Meksika’daki Tasarım Haftası’nın Direktörü Emilio Cabrero (Meksika), tasarımcı, sanatçı ve küratör Dorota Koziara (Polonya), VOX Architects Stüdyosu’nun baş mimarı ve uluslararası yarışmaların öncüsü Boris Voskoboynikov (Rusya), mimar, mühendis, MIT profesörü ve Carlo Ratti Associati’nin kurucu ortağı Carlo Ratti (İtalya), Roca Tasarım Merkezi Müdürü Josep Congost (İspanya) ile BCD Genel Müdürü ve eski BEDA Başkanı (Avrupa Tasarım Dernekleri Bürosu) Isabel Roig (İspanya) gibi dünyanın dört bir yanındaki prestijli profesyoneller olacak. We Are Water Foundation sürdürülebilirlik ödülünü kazananları belirleyecek jüride; We Are Water Foundation Vakfı Direktörü Xavier Torras (İspanya), Birleşmiş Milletler Bilgi Merkezi Müdürü Deborah Seward (ABD), Philips Tasarım Asya Yöneticisi ve Singapur’daki Philips’in Devlet ve Halkla İlişkiler Müdürü Low Cheaw Hwei (Singapur) yer alacak.

Ödül töreni, dünyanın dört bir yanından gelecek finalistler ile 10 Ekim 2019’da Barselona’daki Disseny Hub Müzesi’nde yapılacak.

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için;

https://www.jumpthegap.net/en/

https://contest.jumpthegap.net/register/index.asp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.