Turgut Cansever Uluslararası Mimarlık Ödülleri 2019

Bu yıl 5.si düzenlenecek Antalya Kepez Belediyesi Mimar Turgut Cansever Uluslararası Mimarlık Ödülleri'ne son başvuru tarihi 21 Ocak 2019.

AMAÇ

Antalya Kepez Belediyesi (Mimarlar Odası Antalya Şubesi ile işbirliği içinde ve Odanın koordinasyonu ile) bölgemiz ile özdeş çalışmaları ile öne çıkan Turgut Cansever’in anılması, kendisinin şehircilik ve mimarlık anlayışının tanıtılması, ulusal ve uluslararası ortamda, yere duyarlı ve nitelikli mimarlık ürünlerinin öne çıkartılması, mimarlık ve çevre bilincinin gelişmesi, mimarlık ürünlerinin belgelenmesi, Türkiye ile uluslararası ortam arasında mimarlık kültürüne yönelik iletişim ve tanıtımın geliştirilmesi ve güzel sanatların teşvik edilmesi amacı ile mimar Turgut Cansever adına “Uluslararası Mimarlık Ödülleri” verir.

KAPSAM

Her yıl Şubat ayında ödüle başvuran ve “inşa edilmiş” yapılardan oluşan bir mimarlık sergisi düzenlenir ve jüri tarafından seçilen eserlere “Mimar Turgut Cansever Mimarlık Ödülleri” verilir. Ödül töreni Turgut Cansever’in ölüm yıldönümüne denk gelen 22 Şubat haftasında düzenlenir.

VERİLECEK ÖDÜLLER

Turgut Cansever Büyük Ödülü

Ulusal ve uluslararası adaylar arasında farklılık gözetmeksizin mimari tasarım ve uygulama sürecinde yere ve bağlama duyarlılık, kültürel süreklilik, malzeme ve detay incelmişliği gibi öncelikler esas alınarak yaşam boyu proje ve çalışmaları ile çağdaş mimarlık ortamında farkındalık yaratabilecek, örnek ve rol-model olarak öne çıkartılabilecek bir mimara verilir.

Turgut Cansever Yapı Ödülü

Ulusal ve uluslararası katılımlar arasında farklılık gözetmeksizin mimari tasarım ve uygulama sürecinde yere ve bağlama duyarlılık, kültürel süreklilik, malzeme ve detay incelmişliği gibi öncelikler esas alınarak çağdaş mimarlık ortamında farkındalık yaratabilecek, örnek olarak öne çıkartılabilecek iki yapıya ve mimar(lar)ına verilir. Bu ödül koruma dalında yapılan çalışmaları da içerir.

Turgut Cansever Yerel Başarı Ödülü

Antalya bölgesinde gerçekleşmiş uygulamalar esas alınarak mimari tasarım ve uygulama sürecinde yere ve bağlama duyarlılık, kültürel süreklilik, malzeme ve detay incelmişliği gibi öncelikler gözetilerek çağdaş mimarlık ortamında farkındalık yaratabilecek, örnek olarak öne çıkartılabilecek bir yapıya ve mimar(lar)ına verilir. Bu ödül koruma dalında yapılan çalışmaları da içerir.

Etiketler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.