Ömer Yılmaz

fhgfthghgfhgf

Ömer Yılmaz

gbhghgfhgf

Emine Yılmaz

Kolay gelsin

Emine Yılmaz

Deneme yorum yapıyorum

Emine Yılmaz

deneme

Elif Girdap

Bana çok malzeme çıkacak gibi görünüyor.Saldırın aslanlarım! Yağmur oluklarından Selçuklu'nuz , korkuluklardan Osmanlı'nız , rüzgarlıklardan Danişmendli'niz, güneş kırıcılardan Mengücekli'niz eksik olmasın.Gazanız mübarek ola!

Osman Coşkun

bir öğrenci projesine yapılmış çirkin bir yorum. kimdir diye baktım ve bu yorumu yapmak için üyelik aldığı çok belli, aynı gün üye olmuş. takmayin.

burak

Yapıcı olmak gerek, yıkıcı değil ... Bu tarz söylemlere gerek yok, Buğra Bey'in dediği gibi yaklaşım ve nitelik bakımından okumak gerek projeyi.

Serhat Sönmez

Asıl, bu çok basit ve okunamayan plan çözümlerini, mimari müdahaleleri ve sunumları gören herkes hayal ve heves kırıklığına uğrayacaktır. Fabrikanın tamda odak noktasında teknik hacim çözülen, 4.kısımda tamamen gereksiz ve toplanma amaçlı yapılan ama toplanmak için kullanıcıların 80 metre yürümek zorunda kaldıkları, ''toplanma mekanının'' tek yönlü olması, 20 metre karelik heykel atölyesi, 5bin metrekarelik fabrikanı iç mekan alanının 3 bin metre karesinin ''sergileme'' amaçlı olarak kullanılması ve buralarda neyin sergilendiğinin bilinmemesi, ayrıca mevcut fabrikaya eklenen önerinin, yapının bütünlüğüne ve tarihine olan, saygısız ve ölçeksiz tavrı vb. önerileri projenin aslında teknik olarak görsel kalitesinden daha kötü olduğunu göstermektedir.

Ahmet Can Karakadılar

Proje açıklaması ve geri kalan herhangi bir noktada, projenin aslında Küçükçekmece'de olduğunun sadece 1 kere ve en başta vurgulanmasının ironik bir tarafı yok mudur sizce de? Mies Van der Rohe sergisinin Küçükçekmece'de yapılması, bu alanda piyanonun yanında bale yapan insanların olması ve onları takım elbiseli yaşlı amcaların izlemesi bir Türkiye manzarası mıdır? Dünyanın herhangi bir yerinde bir kara parçasına değil de Küçükçekmece'ye bir proje yapılıyor olmasının, projesinin programına etkisi ne denli olmalıdır, bu şekilde mi olmalıdır? Tüm Türkiye sergi mekanları üzerine giderken, Küçükçekmece'de sergilenecek tek şeyin kadın cinayetleri haberleri olması ironik değil midir? Hangi dünyada yaşıyoruz, hangi dünyaya proje yapıyoruz, jüri bunu nasıl değerlendiriyor hayret ediyorum. Küçükçekmece'de nasıl bir sahil projesi yapılır diye mi açıldı bu yarışma yoksa bu bölgeyle ilgili bir program önerisi almak mı bunu da derinlemesine sorgulamak gerekir diye düşünüyorum. Arkadaşın emeğine sağlık, ama tasarım kararlarının fiziksel olmayan bağlamdan zerre faydalanmaması, bunun gösterilmemesi, projeyi hiç etkilememesi, zaten görsellerin absürtlüğünden anlaşılıyor diye düşünüyorum.